292015. ARMLÄNK i 18K gulguld, X-länk, Ädelsmycken Aktiebolag, 1965, Stockholm.
Armlänk i 18K gulguld, trumlad x-länk med två säkerhetslås.
Stämplad ÄSA, 18K, Stockholms stads stämpel, P9, Kattfot.
Längd 19,5 cm
Vikt 8 gram.
Defekt i kedja samt avbrutet lås.
Något otydliga stämplar.