TRE PROVTAGARE FRÅN 1800-TALET.

2919345. TRE PROVTAGARE FRÅN 1800-TALET.

den största ett bildexempel med frasen ”Sök Herren medan du är ung”, av Mary Ann George Aged 14 År, inom en rosenträram 43m x 39cm; en bildprovtagare som visar figurer och växter/blommor, 19cm x 28cm, och en liten alfabetprovtagare, 21cm x 16cm.

Missfärgning/färgning till största panelen men färgerna på ull fungerar bra, missfärgning och viss blekning till andra två, skador och förluster på ramar, största en lös i ramen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 301