Fat, runt, "Rubus", diameter ca 14 cm. Skål, höjd ca 5 cm. Skålvas, blå, höjd ca 5,5 cm. Skålfat, blågrön, ca 19,5 x 19,5 cm.
Märken, repor, bruksslitage. Enstaka nagg. Tejprester.