SERVISDELAR, 21 st, porslin, Kina, 1800-tal.

291788. SERVISDELAR, 21 st, porslin, Kina, 1800-tal.

Kantonporslin med dekor i emaljfärger och guld av blommor och figurscener. Bestående av 2 uppläggningsfat, 46 x 37 cm, 4 tallrikar, 5 något djupa tallrikar, 10 assietter.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 905