GLASSERVIS, 20 delar, modell "Thor", Skruf glasbruk. 1930-tal.

291785. GLASSERVIS, 20 delar, modell "Thor", Skruf glasbruk. 1930-tal.

Dekor i form av slipade stjärnor och ellipser.
9 st champagneglas, höjd 15,8 cm.
10 st likörglas, höjd 9,5 cm.
1 st nubbeglas, höjd 10,7 cm.

Bruksslitage, diverse smärre nagg på fötterna varav av större nagg på två champagneglas och ett likörglas.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 st likörglas, höjd 9,5 cm.
1 st nubbeglas, höjd 10,7 cm.

Antal besök: 3 460