ARMBANDSUR, 7 st samt RINGUR, bl.a. Citizen. 1900-tal.

291469. ARMBANDSUR, 7 st samt RINGUR, bl.a. Citizen. 1900-tal.

Damur. Citizen Quartz, stål, diameter 26 mm, originalarmband, bruttovikt 40 gram. Citizen Quartz, guld på stål, diameter 23,5 mm, elastiskt armband, bruttovikt 29 gram. Seiko, oval form, höjd 26, bredd 18 mm, längd med armband 17 cm, bruttovikt 31 gram. Olma, stål, diameter 20 mm, elastiskt armband, bruttovikt 28 gram. Timex, stål, 17,8 mm, elastiskt armband, bruttovikt 17 gram. VM Marker, kvadratisk form, 25 x 25 mm, längd med armband 14 cm, bruttovikt 40 gram. Richo, stål, diameter 25 mm, bruttovikt 28 gram. Ringur, Dicits, stål diameter 19 mm, bruttovikt 12 gram.

Bruksslitage. Märken. Repor. Trasigt armband (Richo). Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 317