(14 delar inklusive lock).
4 st besman.
1 st lockdosa, dosa 1800-tal, lock senare.
2 st tumstockar, England, 1800-tal.
2 st pipor, 1 st märkt Maro, med löstagbar hatt(!), andra märkt Tiroler Pfeife.
2 st ljusstakar, mässing, 1900-talets andra hälft.
2 st hackjärn.
Bruksslitage.
(14 delar inklusive lock).
4 st besman.
2 st hackjärn.
Bruksslitage.