KERAMIK, 3 delar, bland annat fat fajans, 1700/1800-tal.

291423. KERAMIK, 3 delar, bland annat fat fajans, 1700/1800-tal.

Fat, blå dekor, 1700-tal, diameter 31 cm.
Urna, höjd 24 cm.
Skål med lock, höjd 9,5 cm.

Slitage, nagg, avslag, missfärgningar, krackelyrer, sprickor. Urnan saknar lock samt med lagningar, retuscheringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urna, höjd 24 cm.
Skål med lock, höjd 9,5 cm.

Antal besök: 807