PRAKTURNOR, Kina, 17/1800-tal.

29141. PRAKTURNOR, Kina, 17/1800-tal.

Flodlandskap i underglasyr blått.
Höjd inkl. lock, ca 59 cm.
Proveniens, enligt uppgift, gåva från kinesiska ambassaden 1950/60.

En urna saknar lock. Skador, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd inkl. lock, ca 59 cm.

Antal besök: 1 085