SLAGLÅSREVOLVER, Remington, New Model Army.

2913150. SLAGLÅSREVOLVER, Remington, New Model Army.

Stämplad "PATENTED SEPT . 14.1858 E. Remington & sons ILION NEW YORK U.S.A. NEW MODEL.
Längd ca. 35,5 cm.

Bruksslitage. Fungerade i båda lägen. Ej fullständigt genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca. 35,5 cm.

Antal besök: 1 535