TESERVIS, 27 delar, Ingrid Atterberg, Upsala Ekeby.

291303. TESERVIS, 27 delar, Ingrid Atterberg, Upsala Ekeby.

Blå glasyr med vita blommor
1 tekanna, höjd 12 cm
1 sockerskål
7 tekoppar, diameter 11 cm
8 tefat
10 vita assietter.

Bruksslitage
Tekoppar med krackelyr
Tekanna med nagg på pipen
Naggar och glasyrsläpp på tefaten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blå glasyr med vita blommor
1 tekanna, höjd 12 cm
1 sockerskål
7 tekoppar, diameter 11 cm
8 tefat
10 vita assietter.

Bruksslitage
Tekoppar med krackelyr
Tekanna med nagg på pipen

Antal besök: 3 236