GOLVUR, rokokostil, urtavla märkt Mora, 1800-tal.

290951. GOLVUR, rokokostil, urtavla märkt Mora, 1800-tal.

Höjd ca. 203 cm.

Slitage, skador. Renoverad och kompletterad.
Senare, urverk, lod och pendel. Glas saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca. 203 cm.

Antal besök: 811