MATSERVIS, 114 delar, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

290911. MATSERVIS, 114 delar, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

24 förrättstallrikar, diam 22 cm.
29 mattallrikar, diam 25 cm.
24 djupa tallrikar, diam 25,5 cm.
23 assietter, diam 18 cm.
6 uppläggningsfat längd 17-43 cm.
4 skålar, längd 18-27 cm.
3 såsskålar.
Terrin med lock, höjd 18 cm.

Visst slitage. Någon smärre nagg kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

29 mattallrikar, diam 25 cm.
23 assietter, diam 18 cm.
4 skålar, längd 18-27 cm.
3 såsskålar.
Terrin med lock, höjd 18 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 260