Formgivning: Poul Henningsen
Design: från 1958
Ålder: okänd
Formgivning: Poul Henningsen
tillverkare: Louis Poulsen
Skick: begagnade
Modell: PH spigot
Metall med beläggning av rostfritt stål.
tecken på slitage. Individuella lameller på insidan med brister i lacken. Några lameller något böjda. Lampan är något smutsig. infoga med repor.
Formgivning: Poul Henningsen
Design: från 1958
Ålder: okänd
Formgivning: Poul Henningsen
tillverkare: Louis Poulsen
Skick: begagnade
Modell: PH spigot