POUL HENNINGSEN. lampa kronärtskocka.

290892. POUL HENNINGSEN. lampa kronärtskocka.

Formgivning: Poul Henningsen
Design: från 1958
Ålder: okänd
Formgivning: Poul Henningsen
tillverkare: Louis Poulsen
Skick: begagnade
Modell: PH spigot
Metall med beläggning av rostfritt stål.

tecken på slitage. Individuella lameller på insidan med brister i lacken. Några lameller något böjda. Lampan är något smutsig. infoga med repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Formgivning: Poul Henningsen
Design: från 1958
Ålder: okänd
Formgivning: Poul Henningsen
tillverkare: Louis Poulsen
Skick: begagnade
Modell: PH spigot

Antal besök: 4 907