HYGIENVERKTYG i silver, fällbar nagelrensare & öronskrapa, 1875.

290763. HYGIENVERKTYG i silver, fällbar nagelrensare & öronskrapa, 1875.

Ett litet fickverktyg i fällknivsmodell med nagelverktyg och öronslev med fordral med ciselerad dekor. Stämplad BE, V5, G. Juvelerare Birger Eriksson, 1875, Göteborg.
Vikt 5 gram.

Bruksslitage
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 5 gram.

Bruksslitage
Repor.

Antal besök: 2 772