BYRÅ, VALNÖT, 1700-talets början.

2906713. BYRÅ, VALNÖT, 1700-talets början.

Med korsband och annat dekorativt inlägg, med insidan av toppsektionen som innehåller tre ”vattenfall” -lådor på vardera sidan av en centralbank med sex lådor och ett litet skåp. Har åtta duvahål över toppen och en grön filtad skrivyta. Den nedre halvan av enheten har två korta lådor över två långa lådor, alla med mässingshandtag och låsmekanismer/täckbrickor (Ingen nyckel). Gjutna omgivningar, Stod på konsolfötter. Höjd 113cxm x Längd 106cm x Djup 59cm.

Slitna skick på grund av ålder och användning, med synliga skador och förluster på alla sidor och interiör. Se fotografier.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 368