FLINTLÅSGEVÄR, 17/1800-tal.

FLINTLÅSGEVÄR, 17/1800-tal.
2905712. FLINTLÅSGEVÄR, 17/1800-tal.

Gevär med helstock och räfflad pipa.
Längd 122 cm.

Slitage, stock med sprickor och bit som saknas längst fram. Fungerar i halv- och helspänn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 122 cm.

Antal besök: 1 430