BORDSUR. ALIBERT A PARIS.

BORDSUR. ALIBERT A PARIS.
2904305. BORDSUR. ALIBERT A PARIS.

Empir omkring 1800.
Timmar, sekunder, datum och veckodag.
Förgylld brons.
Dekor med lutaspelande herre samt reliefdekor.
Monterad på träsockel och glashuv med tvåtoners speldosa.
Samtliga delar märkta Alibert a Paris.
Totalhöjd 31.5cm, längd 26cm.

Ålderspatina.
Sockel med torrsprickor.
Pärlemorskylt med skador.
Glashuv med smånagg.
Ej funktionstestad.
För funktionen ansvaras ej.

Gör en kostnadsfri värdering!

Empir omkring 1800.
Förgylld brons.
Totalhöjd 31.5cm, längd 26cm.

Ålderspatina.
Sockel med torrsprickor.
Pärlemorskylt med skador.
Glashuv med smånagg.
Ej funktionstestad.
För funktionen ansvaras ej.

Antal besök: 1 755