290257. SKÅP i barrock-stil, Tyskland.
Skåp med rikligt skuren dekor
Maskaroner, sjöjungfrur, urnor
Flyttbar hyllinredning samt skåp med nedfällbar pulpet
Inredning fodrad med marmor
Höjd 162 cm
Längd 214 cm
Djup 42 cm.
Bruksskick
Slitage. Repor
Kedja till upphängning av pulpet trasig
Nyckel till höger dörr saknas.
Skåp med rikligt skuren dekor
Inredning fodrad med marmor
Höjd 162 cm
Längd 214 cm
Djup 42 cm.
Bruksskick
Slitage. Repor