SKRIV & RÄKNEMASKIN, Olivetti, 1960-tal.

2902249. SKRIV & RÄKNEMASKIN, Olivetti, 1960-tal.

Skrivmaskin, Valentine, Olivetti, design Ettore Sotass & Perry King. Röd plast med original case. Mått fodral 35 x 33 x 11 cm.
Räknemaskin, Olivetti, design Mario Bellini. gul plast.

Bruksskick, slitage, ytsmuts. Ej funktionstestade, funktionsgaranti lämnas ej.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 745