TENNFÖREMÅL, 10 st, bland annat Scandia Tenn.

289744. TENNFÖREMÅL, 10 st, bland annat Scandia Tenn.

1 st skål, Scandia Tenn.
1 st tallrik, AB Kvalité-Tenn, Ronneby, A. Jaxér.
1 st tallrik, Testad Metall, Insjön.
1 st ljusstake, Savo Teuter, Norge.
1 st nattljusstake, Svenskt Tenn, Arvika.
1 st skrin med träinsatser på insida, monogramsignerat E.S samt med graverad text, På 50-årsdagen.
2 st uppläggningsfat, Scandia Tenn.
Ett par ljusstakar, Scandia Tenn.

Bruksslitage, repor, stearinrester, en med rester av etikett.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st skål, Scandia Tenn.

Antal besök: 4 189