MÄSSINGSFÖREMÅL, 4 st, bemålade, tidigt 1900-tal.

289696. MÄSSINGSFÖREMÅL, 4 st, bemålade, tidigt 1900-tal.

1 st vas, höjd ca 12 cm.
3 st skålar med lock varav 1 st med handtag, höjd 5 - 15 cm.

Bruksslitage, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st vas, höjd ca 12 cm.

Bruksslitage, färgbortfall.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 709