PARTI PORSLIN, 35 delar, orientaliskt, 1900-tal.

289692. PARTI PORSLIN, 35 delar, orientaliskt, 1900-tal.

Skål, höjd 8 cm
11 skålar, höjd 5 - 6 cm
4 fat, diameter 10 cm
3 tefat, diameter 15 - 16 cm
Fat, diameter 23 cm
Kopp, höjd 5,5 cm
2 lockurnor, höjd 16 cm
Lockurna, höjd 7 cm
Lockurna med dekor av text, höjd 15 cm
Lockurna, höjd 9 cm
Sked, längd 21 cm
7 skedar, längd 13 cm
2 gallerskålar, diameter 20 cm
Vas, höjd 11 cm
Flertalet stämplade.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, höjd 8 cm
11 skålar, höjd 5 - 6 cm
4 fat, diameter 10 cm
3 tefat, diameter 15 - 16 cm
Fat, diameter 23 cm
Kopp, höjd 5,5 cm
2 lockurnor, höjd 16 cm
Lockurna, höjd 7 cm
Lockurna, höjd 9 cm
Sked, längd 21 cm
7 skedar, längd 13 cm
Vas, höjd 11 cm
Flertalet stämplade.

Bruksskick.

Antal besök: 580