LJUSKRONA, sengustaviansk stil, höjd med kedja ca 100 cm, 1800/1900-tal.

289671. LJUSKRONA, sengustaviansk stil, höjd med kedja ca 100 cm, 1800/1900-tal.

8 ljusarmar, Sparljus, liggande femmor dekor med lejonmaskaroner.
Diameter ca 72 cm.

några prismor saknas, nagg slitage möjligen nån komplettering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 72 cm.

Antal besök: 1 916