VASER 2 st varav en Elis Bergh Kosta samt KARAFF, glas, 1900-tal.

289522. VASER 2 st varav en Elis Bergh Kosta samt KARAFF, glas, 1900-tal.

Vas, signerade Kosta 1939 B 448, höjd 14 cm.
Vas, osignerad, höjd ca 25,5 cm.
Karaff, omärkt, total höjd inkl propp ca 21,5 cm.

Mikronagg, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mikronagg, bruksslitage.

Antal besök: 1 152