Askkoppar, 5 st, Gustavsberg. Spottkopp, SJ, Gustavsberg. Muggar, 2 st, SJ. Askfat, SM Sommens. Tekopp med fat, Rörstrand.
Bruksslitage. Spottkopp med lagning.