FICKUR, 2 st samt MORMORSUR, 3 st. silver, bl.a. Remontoir Cylindre och Ancre. 18/1900-tal.

289313. FICKUR, 2 st samt MORMORSUR, 3 st. silver, bl.a. Remontoir Cylindre och Ancre. 18/1900-tal.

Remontoir Cylindre, 10 rubis, liten sekundvisare, diameter 46 mm, vikt 73 gram. Fickur, "nyckeldragare", liten sekundvisare, diameter 49 mm, vikt 76 gram. Ancre, 15 rubis, liten sekundvisare, diameter 34,5 mm, vikt 30 gram. Remontior, liten sekundvisare, diameter 36,5 mm, vikt 37 gram. Mormorsur, liten sekundvisare, 34,5 mm, diameter 30 gram.

Slitage. Repor. Märken. Skadat och löst glas på nyckeldragaren.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 906