Skål, Stig Lindberg, Gustavsberg. Diameter 15 cm. Räv, Lisa Larson, längd 8 cm. Tekanna, C H Ståhlhane, Rörstrand, höjd 16 cm.
Kannans knopp med mindre nagg. Bruksslitage.