289213. FIGURINER samt SKÅLAR, 6 delar, Kina, 1900-tal.
Figuriner, konstmassa, Höjder: 13,5-16,5 cm
2 Figuriner, jade, Längder mellan: 9 - 13, Höjder mellan: 6 - 7 cm
2 Skålar för sake, jade, Diam: 5, Höjder:3 cm.
Bruksslitage. En figurin med lagning.