FÅTÖLJ, "Redet", Carl Malmsten. 1930-tal.

289135. FÅTÖLJ, "Redet", Carl Malmsten. 1930-tal.

Floralt mönstrad textil. Senare omklädd. Sittplymå stoppad med dun. Bredd ca 100, rygghöjd 85 cm.

Bruksslitage, liten fläck på armstöd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 182