289126. PARTI KERAMIK, 6 delar, bland annat Rörstrand.
Bland annat bestående av:
Vas "Amfibis" Rörstrand.
Vas "Rialto" Rörstrand.
Fat "Mangania" Lillemor Mannerheim Gefle, längd 27 cm.
Skål, dekor av figurer, Gustavsberg.
Högsta höjd ca 28,5 cm.
Slitage, nagg, märken. Skål med dekor av figurer med spricka.
Bland annat bestående av:
Vas "Amfibis" Rörstrand.
Vas "Rialto" Rörstrand.
Högsta höjd ca 28,5 cm.