2890783. JOAN JUNCEDA. Studio av en målare.
Bläck- och akvarellteckning på papper
Signerad med pseudonymen ”Titella”. På baksidan, rester av en legend handskriven med blyerts: ”(...) som talar. — Idag har jag uttryckligen hoppats att inte känna mig som djur. Patufet kalendrar ”.
14,5 x 13,8 cm.
Oxidation. På baksidan klistrade pappersrester till hörnen.
14,5 x 13,8 cm.