JOAN JUNCEDA. Studio av en målare.

2890783. JOAN JUNCEDA. Studio av en målare.

Bläck- och akvarellteckning på papper
Signerad med pseudonymen ”Titella”. På baksidan, rester av en legend handskriven med blyerts: ”(...) som talar. — Idag har jag uttryckligen hoppats att inte känna mig som djur. Patufet kalendrar ”.
14,5 x 13,8 cm.

Oxidation. På baksidan klistrade pappersrester till hörnen.

Nej, betalas av säljaren

Gör en kostnadsfri värdering!

14,5 x 13,8 cm.

Nej, betalas av säljaren

Antal besök: 426