TAKLAMPA samt 2 LAMPETTER. Hans-Agne Jakobsson, Markaryd. 1900-talets andra hälft.

289044. TAKLAMPA samt 2 LAMPETTER. Hans-Agne Jakobsson, Markaryd. 1900-talets andra hälft.

Stomme i mässing, skärm i form av fransar.
Taklampans diameter 38 cm, höjd 22 cm. Lampetternas diameter 16 cm. Höjd 22 cm, djup 21 cm.

Bruksslitage samt fransar något vågiga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 734