SLIPSNÅLAR, 3 st, 1900-talets första hälft.

2887514. SLIPSNÅLAR, 3 st, 1900-talets första hälft.

Två silvernålar i form av en elefant och ett hundhuvud och en annan i 14K guld med en överförgylld metallnål i form av ett band och cabochon i turkos, emalj och aljofar pärla.
6,8 cm den största och 6,4 cm den minsta. 7,7 g.

Fel i emaljen.

Tema

En samling slipsnålar och manschettknappar

Gör en kostnadsfri värdering!

Fel i emaljen.

Tema

Antal besök: 242