12 st matskedar, "Ingrid", GAB. Längd 19 cm.
12 st matgafflar, "Ingrid", GAB. Längd 19 cm.
12 st matknivar,"Ingrid", GAB. Längd ca 20 cm.
12 st teskedar, okänt märke, längd 11 cm.
Smågafflar i två olika modeller. 11-13 cm.
7 st från CG Hallberg, varav tre är mindre.
6 st med genombruten dekor i skaft från GAB. Schatull medföljer.
Matskedar bär gravyr J.H
Repor
Bruksslitage.
Matskedar bär gravyr J.H
Repor
Bruksslitage.