PARTI BESTICK, nysilver, bl.a matbestick "Ingrid" från GAB.

288576. PARTI BESTICK, nysilver, bl.a matbestick "Ingrid" från GAB.

12 st matskedar, "Ingrid", GAB. Längd 19 cm.
12 st matgafflar, "Ingrid", GAB. Längd 19 cm.
12 st matknivar,"Ingrid", GAB. Längd ca 20 cm.
12 st teskedar, okänt märke, längd 11 cm.
Smågafflar i två olika modeller. 11-13 cm.
7 st från CG Hallberg, varav tre är mindre.
6 st med genombruten dekor i skaft från GAB. Schatull medföljer.

Matskedar bär gravyr J.H
Repor
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Matskedar bär gravyr J.H
Repor
Bruksslitage.

Antal besök: 1 125