MATSERVIS, 39 delar, Arabia, Finland.

288526. MATSERVIS, 39 delar, Arabia, Finland.

Matservis märkt Arabia Diamant, Finland.

6 st assietter, diameter 18 cm.
2 st små uppläggningsfat, längd 22,5 cm.
11 st mattallrikar, diameter 23,5 cm
11 st förrättstallrikar, diameter, 20,5 cm
6 st djupa tallrikar, diameter 24 cm.
1 st såsskål, höjd 9 cm.
1 st uppläggningsskål, 20x20 cm.
1 st uppläggningsfat, längd 26,5 cm.

Repor
Bruksslitage
Smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st såsskål, höjd 9 cm.

Repor
Bruksslitage
Smärre nagg.

Antal besök: 3 515