LEIF GUSTAVSSON. Kniv, signerad och daterad -09.

288517. LEIF GUSTAVSSON. Kniv, signerad och daterad -09.

Lars Gustavsson fick publikens pris på kniv-SM 2009. Skaft av betsat trä och horn med scrimshawdekor i formen av ett lodjur. Dekorerad slida i läder. Damascusblad, längd 8,5, totallängd 20,5 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Obetydligt bruksslitage.

Antal besök: 2 689