288448. SKÅP med glasdörr, omkring 1900.
Monterat med öglor för väggupphängning. Längd 64, bredd 40,5, höjd ca 87 cm.
Slitage, märken, repor, stötmärken. Kompletterat med bl a list då dörren glipar. Ursprungligen överdel till skåp.
Nyckel/nycklar finns.