HÖRNSKÅP, allmoge, daterat 1814.

288420. HÖRNSKÅP, allmoge, daterat 1814.

Originalmålning i blått samt med dekor av blommor. Höjd 181 cm.

Slitage, färgbortfall. Renoverad och kompletterad. Skador. Nyckeln fungerar endast till övre luckan.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 7 153