GUNGSTOL, svartmålad, 1900-tal.

288020. GUNGSTOL, svartmålad, 1900-tal.

Målad dekor i gräddvit färg, svarvade benfästen.
Sitthöjd 43 cm.
Rygghöjd ca 122 cm.

Bruksslitage, fläckar, slagmärken, skador, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sitthöjd 43 cm.
Rygghöjd ca 122 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 829