10 kr, 5 st. 1972, silver 0.835, vikt: 18 g/st.
5 kr, 2 st. 1966, silver 0.400, vikt: 18 g/st.
2 kr, 1 st. 1939, silver 0.800, vikt: 15 g.
2 kr, 2 st. 1944-47, silver 0.400, vikt: 14 g/st.
2 kr, 2 st. 1956-58, silver 0.400, vikt: 14 g/st.
1 kr, 1 st. 1939, silver 0.800, vikt: 7,5 g.
50 öre, 1 st. 1944, silver 0.400, vikt: 4,8 g.
25 öre, 1 st. 1931. silver 0.600, vikt: 2,42 g.
25 öre, 3 st. 1944/50, silver 0.400, vikt: 2,32 g/st.
10 öre, 10 st. 1929/57, silver 0.400, vikt: 1.45 g/st.
Ytslitage, förslitningar, bruksskick.