287445. SERVISDELAR samt FIGURIN, 6 delar, porslin, Empir. 1800/1900-tal.
Polykrom dekor i form av blomster samt förgyllda detaljer.
Figurin, höjd 14,5 cm. Sockerskål med lock, diameter 11 cm.
Bruksslitage, delvis nött gulddekor. Figurin med lagad hals.