Gouache och akvarell på papper, samt lineart på plastfilm, 38 x 55,5 cm.
Stämpelsignerad Disney. Fun-To-Read Library 1986. Anteckningar i marginal: vol. 8, page 10-11.
Gulnad efter textremsa samt gulnad efter passepartout, spår av tejp på bladets kortsidor.