SVÄRDPINNE, 1800-TAL.

SVÄRDPINNE, 1800-TAL.
2874218. SVÄRDPINNE, 1800-TAL.

Det vända askhandtaget med skruv på locket som omsluter en whisky tot reservoar, mässingskrage till 71 cm avsmalnande sexkantigt stålblad, eboniserad bambumantel med avsmalnande mässingshylsa.
89cm total längd.

Metallelement avtrubbade.
Eboniserad mantel avtrubbad.
Smärre stötar, märken & repor i proportion till ålder och användning.

Gör en kostnadsfri värdering!

89cm total längd.

Metallelement avtrubbade.
Eboniserad mantel avtrubbad.

Lawrences Wessex
Antal besök: 452