SKOLKARTA, Sydamerika, tysk text, 1900-talets mitt.

2873995. SKOLKARTA, Sydamerika, tysk text, 1900-talets mitt.

ca 160 x 117 cm
Skala 1:6 000 000
Monterad på svarta rundstavar i trä.

Övre delen mot rundstav med slitage, "vågig" vid utrullning. Slitage, Fläckig baksida.

Gör en kostnadsfri värdering!

ca 160 x 117 cm
Skala 1:6 000 000

Antal besök: 370