287121. SERVISDELAR, 8 delar, flintgods, "Anemon", Marianne Westman, Rörstrand. 1965-68.
5 st djupa tallrikar, diameter 19,4 cm.
1 st såsskål, höjd 10 cm.
1 st karott, diameter 19,5 cm, höjd 7 cm.
1 st kanna, höjd 12,4 cm.
Bruksslitage, krackelyr, repor.