TAKLAMPA i metall och glas,"Sistrah-pendel", formgiven av Otto Müller, Megaphos, 1900-talets första hälft.

287090. TAKLAMPA i metall och glas,"Sistrah-pendel", formgiven av Otto Müller, Megaphos, 1900-talets första hälft.

Taklampa med stomme i metall med glaskupa i tre våningar i klart samt vittonat glas.
Höjd 60 cm, diameter 35 cm.

El ej funktionstestad.
Ej märkt.
En vit glasinsats saknas.
Bruksslitage.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 60 cm, diameter 35 cm.

El ej funktionstestad.
Ej märkt.
En vit glasinsats saknas.
Bruksslitage.
Repor.

Antal besök: 4 099