TEKOPPAR med FAT, 12 delar, "Blå Hyacint", Arthur Percy, Gefle Porslinsfabrik. 1900-talets mitt.

287061. TEKOPPAR med FAT, 12 delar, "Blå Hyacint", Arthur Percy, Gefle Porslinsfabrik. 1900-talets mitt.

VDN-märkta.
6 st tekoppar, diameter 9,5 cm, höjd 6 cm.
6 st tefat, diameter 15,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

VDN-märkta.
6 st tefat, diameter 15,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 7 650