LJUSSTAKE, ETT PAR, MÄSSING, 1700-TAL.

2870069. LJUSSTAKE, ETT PAR, MÄSSING, 1700-TAL.

Ett par ljusstake i mässing från 1700-talet, med en fyrkantig fläns ovanför en avsmalnande stam på en fyrkantig bas, 28cm hög.

allmänna märken och repor tecken på användning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 312