286668. MARC CHAGALL (1887-1985). "L'oiseau du peintre". Litografi. Utförd 1972.
Signerad och numrerad Marc Chagall 12/30. Bildyta 32,5 x 23 cm. Bladstorlek 58,5 x 42,5 cm.
Litteratur
Mourlot 655.
Gulnad efter passepartout. Fäst med tejp a tergo i övre hörn.